AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

[Tutorial] Cum sa urci un gm pe "Host"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Cotuna
Cotuna

V.I.P
Status<3 Greii
Mesaje : 94
Lei în mână Lei în mână : 111
Multumiri primite : 3
Locație : cs :X
Avertismente Avertismente : 0 din 3
 [Tutorial] Cum sa urci un gm pe "Host" Empty
MesajSubiect: [Tutorial] Cum sa urci un gm pe "Host"
 [Tutorial] Cum sa urci un gm pe "Host" I_icon_minitimeLun Iun 20, 2016 12:22 pm


[Tutorial] Cum sa urci un gm pe "Host"

==> Multi nu prea stiu la inceput cum sa urce un gm pe "Host" toti baga direct folderul cu serverul si gata cred ca e oke....

Pasul 1

a) Intram in FileZilla.
b) Acum tragem urmatoarele foldere si documentul server.cfg.
c) Urmariti urmatoarele imagini.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Intram acolo in folderul service , dupa va va aparea iarasi un folder samp03 intrati in el dupa va va aparea niste foldere si urmatoarele fisiere:

announce
LICENSE
README
samp-npc
samp.ban
samp03svr
server.log


ATENTIE !!! Fisierele de mai sus sa nu le stergeti de acolo astfel nu o sa va mai mearga serverul !!!

Acum intram intr-un folder cu serverul nostru pe care vrem sa-l bagam si de acolo selectam folderele:

filterscripts
gamemodes
include
npcmodes
pawno
plugins
scriptfiles
| Si documentul server.cfg

Si le punem acolo in FileZilla:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum dupa ce am pus toate folderele si documentul server.cfg mergem in FileZilla mergem in server.cfg !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum dupa ce am intrat in server.cfg  trebuie sa punem sub toate scrisurile alea "bind AICI PUNETI IP-UL VOSTRU DE LA HOST DAR SA NU PUNETI SI PORTUL" , acum acolo la plugins , orice plugin aveti trebuie sa fie scrise toate asa de exemplu streamer.so atentie puneti la toate ".so" sa nu fie ".dll" , dupa da-ti save si mergeti in GameCP !

Si da-ti un restart la server si gata !!!

Daca v-am ajutat va rog sa imi da-ti un + !


Sus In jos

[Tutorial] Cum sa urci un gm pe "Host"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Greii Community™ :: Jocuri - Tutoriale şi resurse :: San Andreas Multiplayer :: Tutoriale-